مزایای خرید آنلاین چیست؟

مزایای خرید آنلاین چیست؟

مردم به چه دلیلی به خرید آنلاین علاقه نشان می‌دهند؟ مزایای خرید آنلاین چیست؟ در واقع این‌ها سوالات فردی است که قصد راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی را داشته و قطعا پس از تحقیق در این راه وارد شده و فروشگاه اینترنتی خود را راه‌اندازی کرده است.

خرید آنلاین در مقابل خرید سنتیطبق یک آمار غیر رسمی در سال ۲۰۱۳ تعداد ۵۷۶۰۰۰ فروشگاه اینترنتی تنها در امریکا وجود داشته است که قطعا این عدد تا به امروز رشد بسیار زیادی داشته است.

اما چرا خریدار فروشگاه اینترنتی را به یک فروشگاه عادی ترجیح می‌دهد؟ مزایای خرید اینترنتی چیست؟ ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تا به صورت کامل به مزایای خرید آنلاین بپردازیم.

مزایای خرید آنلاین: صرفه‌جویی در زمان، انرژی و پول

فرض کنید که قصد خرید یک لپ‌تاپ را دارید و از قبل نیز اطلاعاتی راجع‌به برندهای مختلف و انواع لپ‌تاپ‌ها ندارید. دو راه پیش روی شماست:

  • رفتن به یک مرکز تجاری
  • جست و جو در اینترنت

خرید اینترنتیمشخصا کسی که اندک اطلاعاتی راجع به کار با اینترنت داشته باشد گزینه دوم را انتخاب می‌کند. او می‌تواند زمانی که قرار است برای رفتن به یک مرکز تجاری و پرسش از اپراتورها صرف کند را در خانه و پشت میزش صرف کند و در واقع در طول آن زمان اطلاعات بیشتری نیز به دست آورد.

خرید آنلاین علاوه بر زمان باعث صرفه‌جویی در انرژی نیز می‌شود. هزینه سوخت، پارکینگ و گاها مشاوره برای خرید نیز از دیگر معایب خرید به روش سنتی است. در واقع سه عامل زمان، انرژی و پول شما را مجاب می‌کند تا خرید آنلاین را جانشین خرید به روش سنتی کنید.

۶ مورد از مزایای خرید آنلاین

از دیگر مزایای خرید آنلاین می‌توان به این نکات توجه کرد که در ادامه هر کدام به صورت جداگانه شرح داده خواهد شد:

  1. دسترسی همیشگی به فروشگاه اینترنتی
  2. امکان مقایسه آسان در خرید آنلاین
  3. مشاهده نظرات خریداران در خرید اینترنتی
  4. جست و جوی آسان در فروشگاه آنلاین
  5. کالاهای مشابه در خرید آنلاین
  6. بررسی نمودار قیمت در فروشگاه اینترنتی

دسترسی همیشگی به فروشگاه اینترنتی

شما هیچ محدودیتی برای بازدید از یک فروشگاه اینترنتی ندارید این در حالی است که شما در زمان‌های محدودی در روز می‌توانید از یک مرکز تجاری بازدید کنید و با خرید خود را انجام دهید. پس شما به راحتی می‌توانید در هر زمانی که خواستید خرید اینترنتی خود را انجام دهید.

امکان مقایسه آسان در خرید آنلاین

هنگام خرید یک کالای دیجیتال مانند لپ‌تاپ قطعا انتخاب‌های بسیار زیادی پیش روی شما قرار می‌گیرد که شما را در یک دوراهی قرار می‌دهد اما کدام لپ‌تاپ برای کار شما مناسب‌تر است. در این جا است که مقایسه میان کالاها به کار شما می‌آید و باعث می‌شود تا کالای درست را انتخاب کنید. این یکی از مهم‌ترین عواملی است که شما را به خرید آنلاین ترقیب می‌کند.


امکان مقایسه آسان یکی از مزایای خرید آنلاین

امکان مقایسه آسان در خرید آنلاین

در بیشتر فروشگاه‌های اینترنتی امکان مقایسه برای کاربران پیش‌بینی شده است و شما به راحتی می‌توانید میان محصولات مختلف مقایسه انجام دهید. مقایسه قیمت، مقایسه امکانات فنی و مقایسه امتیاز خریداران این امکان را به شما می‌دهد تا خرید مناسبی انجام دهید.

مشاهده نظرات خریداران در خرید اینترنتی

زمانی که برای خرید به صفحه یک محصول مراجعه می‌کنید می‌توانید نظرات خریداران قبلی آن محصول را نیز مطالعه کنید. در واقع نظرات کاربران تاثیر بسیار زیادی در تصمیم گیری نهایی برای خرید محصول مورد نظر دارد.

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید رضا نظر خود را درباره خریدی که انجام داده است نوشته است.

جست و جوی آسان در فروشگاه آنلاین

در خرید اینترنتی شما این امکان را دارید تا محصول مورد نظر خود را با رنگ، سایز و مدل مورد نظر جست و جو کنید و دیگر نیازی نیست تا برای یافتن آن در مراکز تجاری مختلف سر در گم شوید.

کالاهای مشابه در خرید آنلاین

زمانی که شما در حال مشاهده‌ی یک محصول هستید فروشگاه اینترنتی محصولات مشابه را نیز به شما پیشنهاد می‌دهد تا در صورت تمایل آن‌ها را نیز بررسی کنید.

بررسی نمودار قیمت در فروشگاه اینترنتی

از دیگر مزایای استفاده از فروشگاه‌های اینترنتی برای خرید کالاهای مورد نیاز خود، مشاهده نمودار تغییرات قیمت محصولات است. با بررسی نمودار تغییرات قیمت یک محصول می‌توانید زمان درست برای خرید یک محصول را نیز متوجه شوید و هزینه کمتری صرف کنید.

نمودار قیمت یکی از مزایای خرید آنلاین

نمودار قیمت در خرید آنلاین

شما کدام راه را برای خرید خود انتخاب می‌کنید؟ آیا هنوز به روش‌های سنتی برای خرید پای‌بند هستید و یا به دنیای مدرن پیوسته‌اید؟

شما هم‌چنین می‌توانید برای مدیریت فروشگاه اینترنتی خود از بهترین افزونه های امنیتی وردپرس و بهترین افزونه های کد تخفیف نیز استفاده کنید.